H πολύ κακή άμυνα και η ατυχία έστειλε τον ΠΑΟΚ στο Europa League

• 13/8/2024 • 409 προβολές

Με πολλά κενά στην άμυνα αλλά και πολύ δόση ατυχίας, ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από τα playoff του Champions League από τη Μάλμε καθώς δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκεια τους αγώνα και ηττήθηκε 3-4 με ένα γκολ που δέχθηκε στην παράταση.

Καθοριστική στην αποκλεισμό παράμετρος ήταν και τα δύο βασικά λάθη του Ιταλού διαιτητή Marco Di Bello, καθώς κράτησε αδικαιολόγητα καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας του αγώνα, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ (που κρατούσε εκείνη την ώρα τη πρόκριση στα χέρια του) να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης, αλλά και στο 4ο γκολ των φιλοξενουμένων καθώς προηγήθηκε φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ.

Ο πρώτος αγώνας των playoffs του Europa League θα πραγματοποιηθεί στην Τούμπα στις 22 Αυγούστου, ενώ η ρεβάνς επτά μέρες αργότερα στις 29 Αυγούστου.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Καμαρά, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον

ΜΑΛΜΕ: Ντάχιν, Στρίγκερ, Γιάνσον, Ζέτερστορμ, Μπουσανέγιο, Ρίεκς, Πένια, Γιόνσεν, Νανάσι, Τελίν, Μπότχαϊμ