Άνετη νίκη του Μακεδονικού επί της Δόξας Βώλακα

• 23/8/2024 • 834 προβολές
Ο Μακεδονικός έδωσε το απόγευμα της Παρασκευής 23 Αυγούστου το τρίτο φιλικό προετοιμασίας του στον Βώλακα Δράμας επικρατώντας της τοπικής Δόξας με 0-5.

Τα γκολ του αγώνα:

Στο 3’ ο Χερίδης αξιοποίησε την παράλληλη πάσα του Καρτάλη και έγραψε το 0-1. Εξι λεπτά μετά ο Χερίδης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό γκολ του, σε φάση που πίεσε και έκλεψε μπάλα απ' τον τερματοφύλακα της Δόξας. Στο 30’ ο Σιχαρουλασβίλι έφυγε ωραία στην πλάτη της άμυνας, πλάσαρε από πάνω τον τερματοφύλακα της Δόξας, η μπάλα χτύπησε κάθετο δοκάρι αλλά είχε ακολουθήσει ο Χερίδης γράφοντας από κοντά το 0-3. Στο 35' κλέψιμο από πίεση ψηλά του Λεωνιδόπουλου και πάσα για τον Σιχαρουλασβίλι που το τελείωσε με γκολ τη φάση για το 0-4. Το τελικό 0-5 διαμορφώθηκε στο 85’ με κοντινό σουτ του Κουιρουκίδη.

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς): Γουναρίδης, Χασάνογλου, Πέδρο Λούκας, Τσουκάνης, Ζανέλα, Ιωαννίδης, Λεωνιδόπουλος, Καρτάλης, Σιχαρουλασβίλι, Ζαφειράκης, Χερίδης.
Β’ ημίχρονο: Καζέλης (68' Βλάχος), Τοπαλίδης (68’ Δημητρίου), Παντζαρτζίδης, Σαραγιώτης, Γρηγοριάδης, Παναγιωτούδης, Ποδοσφαιριστής υπό δοκιμή, Ποδοσφαιριστής υπό δοκιμή, Ραμίρεζ, Σαββίδης, Κουιρουκίδης.