Διακοπή του αγώνα ΠΟ Ν.Μουδανιών – Αστήρ Αγ.Νικολάου | Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου

• 9/10/2024 • 919 προβολές
Επεισοδιακή ήταν η διεξαγωγή των αγώνων του κυπέλλου της ΕΠΣ Χαλκιδικής (9/10/22024) καθώς η ομάδα του ΠΟ Ν.Μουδανιών αποχώρησε διαμαρτυρόμενη για τις αποφάσεις του διαιτητή κ.Δημητριάδη, στο 65΄περίπου λεπτό και μόλις η αντίπαλος ομάδας Αστήρ Αγ.Νικολάου πέτυχε το δεύτερο γκολ της κάνοντας το σκορ 1-2. Μάλιστα οι δύο πλευρές (ΠΟ Μουδανιών και διαιτητής) βρέθηκαν στο αστυνομικό τμήμα για το … τρίτο ημίχρονο. Ο αγώνας προφανώς θα κατοχυρωθεί στη φιλοξενούμενη ομάδα με σκορ 0-3, η οποία θα περάσει και στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Χαλκιδικής.
Το θέμα τώρα είναι αν θα υπάρξει τιμωρία του ΠΟ Μουδανιών η οποία αγωνίζεται στη Γ Εθνική κατηγοράς, καθώς η προκήρυξη του κυπέλλου της ΕΠΣ Χαλκιδικής δεν προβλέπει τιμωρία σε αυτή την περίπτωση (αποχώρηση ομάδας μετά την έναρξη του αγώνα).